Súdruh Žinčica, má Ti vôbec zmysel písať?

Autor: Miloslav Polák | 24.5.2015 o 10:25 | Karma článku: 4,05 | Prečítané:  700x

Tento list ber ako reakciu k jednému diskusnému príspevku na môj predchádzajúci list. Nie že by som ten príspevok považoval za nejaký urážajúci, to nie, iba ma primäl k zamysleniu.  

Napísal som Ti sériu článkov a zatiaľ zverejnil len pár. Nepísal som ich preto, že by som sa chcel opičiť po Satinskom, alebo Marcovi, ale vyhovovala mi forma. Tí dvaja ma v tej chvíli ani nepadli, aj keď som čo to od nich prečítal.

Myslel som si, že dokážeme rozvinúť dialóg a Ty ako fiktívny reprezentant moci, nám niečo prezradíš z jej zákulisia. Myslel som si, že by sme sa mohli na príčiny stavu našej spoločnosti pozrieť aj inak ako stupídnym konštatovaním, že v tejto krajine rozhoduje stádo.

Nemal som na mysli senzácie, ktoré vyvolajú vášne, ale akési príčiny konania jednotlivcov. Lenže bez senzácií to nejde.

Karma, čítanosť, diskusia, vždy niečo naznačujú. V mojom prípade poznanie, že so svojimi názormi nie som sám, ale to je asi tak všetko. Preto som sa rozhodol, že Ti už pošlem len tento list, do ktorého vkladám ten pôvodný, ktorý sa mi za tým predchádzajúcim ešte akosi pýta.

Človek by nemal nič robiť povrchne. Mal by robiť veci, ktoré majú preňho zmysel. V mojom prípade to už na týchto stránkach tak nie je. Mám ešte čo to napísané a porozmýšľam, čo ešte z toho zverejním, ale to je asi tak všetko.

 

Vážený súdruh Žinčica 4.    

Dnes Som sa na teba Pripravil. Dnes ma už neprekvapíš ako minullle. DDDnes som si už vypil vopred. DNEs tiiiii nedovolím, aby si MA šokoval ako naposledi. Veť by som z Teba mohol zkolabovat.

Sústruh žinčiCa, vies na čo nemozem zabudnuť. Na tie beztarostné flami, ked sa na každom skolený pilo az do rana. To bol život.

Praca neutiekla a nasim jediním problémom bolo na Druhý den po fláme v praci vydrŽat. Hlava bolela ako keby bola vo sveráku a este si aj riaditel musel práve v ten deň smysleť, že chce s nami hovoriť. Vraj ak do Vianoc nebude zabetonovaní ten strop na 3. poschodí, nebudú premie. Hneď zme vitriezveli.

Zyma nezima, šalovali sme ako murovatý. Potom nam do toho debnenia nasnezilo a my sme ten sneh vihadzovali lopatami, aby zme mohly armovať. Ked zme doarmovaly tak naValilo zas. Znovu Lopati  a sneh von. Ako dobre sa to spomedzi tej vystuze vihadzovalo, ako dobre sa to v tej zyme betonovalo..

sudruh  Zinčica musím ti poveda´t , ze zme to stihli len tak, tak. Any darčeky zme nemaly kedy kupit. Ale termin sme splnili. Čo na tom, ze zme tam potom pol roku nerobili nyč, lebo na dalšiu prácu neboly vyclenené financné prostriedky.

Že to bolo spRávne? Že to tak malo biť?

Do ri kľud, kľud, ti sustruh žinčica, to tak byť nemalo!?!

Sudruch Žincica zda sa, ze nas zasa zle informovaly poveternostní jasnovidci. Akosy sa mi kruty podlaha, asy prišlo zemetrasenie, prytom Rosničky ziadne zemetrasenie neavizovali.

Ydem si radšj lahnuť, lebo spadnem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?