Vážený súdruh Žinčica 3.

Autor: Miloslav Polák | 23.5.2015 o 9:07 | Karma článku: 12,48 | Prečítané:  459x

Úprimne sa priznám, že tento krát ma už neprekvapilo, že ste mi neodpovedali. Počítal som s tým no aj napriek tomu Vám píšem ďalší list. Možno sa raz dočkám.

Kde som to naposledy skončil? Aha už viem. Ako sa k Vám postupne pridali aj takí, ktorí s Vami nechceli mať kedysi nič spoločného.

Vy ste ich to naučili súdruh Žinčica, teda nie len Vy osobne, ale celý váš tím. Roky sledovali ako sa to robí, ako sa dá z toho vyťažiť. Okrem toho si niektorí začali uvedomovať, že inak neprežijú, pretože vy ste ich nenaučili samostatne pracovať.

Súdruh Žinčica mnohí tvrdia, že za socializmu sa vybudovalo veľa dobrého, vodné diela, rafinérie, byty.

Čo prosím? Že je to presne tak?

Nie je to tak súdruh Žinčica, veru nie. Áno postavilo sa veľa dobrého. Napríklad taká Vážska kaskáda, alebo nové byty, celé sídliská. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým kto to vybudoval?

Že predsa vy? Vaša strana?

Nie súdruh Žinčica, to nebola vaša strana. Tie stavby nevybudovali komunisti, tie naprojektovali a vybudovali ľudia, ktorí sa naučili pracovať a vyštudovali ešte za predchádzajúcej republiky.

Vy ste začali budovať až po šesťdesiatom ôsmom. Až keď sa vaše kádre rozmnožili v znárodnených podnikoch ako komáre po výdatných dažďoch.

Že nie? Že to nie je pravda?

Ále pán, teda súdruh Žinčica, prepáčte už sa mi to pletie, to nemyslíte vážne? Veď sa pozrite na Štrkovec a potom na Dlhé diely v Bratislave a to nemusíme ísť ani do takých podrobností, ako sú pravé uhly v bytoch.

Súdruh Žinčica, že Vy to tu ešte stále všetko riadite? Predsa nie je možné, aby tých dvadsať rokov po roku 1968, ktoré som prežil v socializme, malo toľko spoločných čŕt s tými 25 rokmi, ktoré som prežil po roku 1989.

 Zoberme si také trafiky. Kedysi si súdruhovia rozdeľovali funkcie, dnes tiež. Kedysi klamali a ohlupovali spoluobčanov, dnes tiež.

Viete, že som jednu dobu zvažoval, či si nemám založiť firmu „Trafika, s.r.o.?“

Vyjdite s farbou von súdruh Žinčica, že tých prvých 20 rokov bol len tréning na tých druhých 25? Veď ako inak by ste taký biznis dokázali roztočiť? Priznajte sa, že tých 20 rokov po šesťdesiatom ôsmom bola len taká testovacia verzia, taký malý trenažér?

Súdruh Žinčica, nedá mi nevrátiť sa ešte k tomu ministrovaniu. Keby som sa bol vtedy prihlásil, dostal by som ten flek? Že nie? Že to tí dvaja len tárali dve na tri? Tak to mi odľahlo. Aspoň mi nebude ľúto, že som niečo premeškal.

Píšem Vám samé negatívne veci a vôbec sa nedokážem pozrieť na život aj z tej pozitívnej stránky. Veď koľko panelových domov ste postavili? Koľko bytov rozdali zadarmo?

Že toto nie je dobrý príklad? Že je to vyššia hra? Vraj ich chcete postupne pomocou úverov a exekútorov získať späť?

Tak to ste ma teraz šokovali. Musím okamžite hodiť do seba zopár poldeci kvalitnej Bošáckej slivovice a s jej pomocou sa pozrieť na svet v krajších farbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?