Slovenskí požiarnici a záchranári, hlboko sa pred Vami klaniam.

Autor: Miloslav Polák | 1.4.2013 o 8:40 | Karma článku: 15,10 | Prečítané:  1335x

Je Veľkonočná nedeľa. Pred chvíľou som mrkol na správy. V podstate ich už ani nepozerám, lebo ich obsah a forma mi začína spôsobovať zdravotné problémy. Bohužiaľ musím si pozrieť aspoň začiatok, aby som vedel, či sa nedeje niečo mimoriadne dôležité, alebo či mi neušla nejaká zmena zákona, z ktorej vyplývajú určité povinnosti.

No a dnes, tak ako už pravidelne aj po iné roky, nás zasiahli povodne. V čase sviatkov, kedy väčšina trávi sviatky na horách, alebo po dlhšom čase vo svojich rodiskách. Len vy, akoby ste nemali sviatky nikdy. Raz utekáte na pomoc niekomu kto havaroval, druhýkrát bojujete s požiarom a dnes s povodňami.

Počasie si nevyberá. Nepýta sa, či máte čas, alebo chuť. Len zavelí. Vstávaj a bež. V stávke sú ľudské životy, majetky, životné prostredie.

Popoludní som si pozrel zo záznamu jedno zasadenie parlamentu. Poloprázdna sála, nekonštruktívna diskusia, plná invektív. Pritom rovnaký cieľ, ako pri vašich zásahoch. Človek, jeho zdravie a majetok. Ibaže s iným výsledkom. Každý politický záchranár ide iným smerom. Jeden naťahuje prázdnu hadicu, druhý púšťa vodu z hydrantu priamo na zem a ďalší kladú vrecia s pieskom na opačnú stranu, ako uniká voda.

Taký luxus si Vy pri svojej práci nemôžete dovoliť. Nediskutujete, ale konáte. Pri svojej práci neriešite koho ste volili. Ťaháte za jeden povraz. Bojujete so zranením, alebo prírodným živlom. Neriešite, kto čo zanedbal. Neriešite, že možno sa na niektoré protipovodňové opatrenia dali čerpať eurofondy. Máte len jeden jediný cieľ. Postaviť sa na stranu tých, ktorí potrebujú pomoc.

Povedzte mi prosím, prečo to robíte? Čo vám za to platia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?